| | | |

Siborg teknolojisi ve uygulamalarının engelli hareketindeki bağımsız yaşam ideali perspektifinden incelenmesi başlıklı bildiri sundum

Ankara Üniversitesi – Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde gerçekleşen Haraway’in Gezegeni konulu Felsefe Bugün Burada! sempozyum serisinin ilkinde, siborg teknolojisi ve uygulamalarının engelli hareketindeki bağımsız yaşam ideali perspektifinden incelenmesi başlıklı bildiriyi sundum.

Ankara Üniversitesi Felsefe Bölümü tarafından düzenlenen Haraway’in Gezegeni başlıklı Felsefe Bugün Burada! Sempozyumu serisinin birincisi, 23 – 24 Haziran 2023 tarihlerinde, Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Muzaffer Göker Salonu’nda yapıldı. Sempozyumun birinci günü yüz yüze, ikinci günü ise online oturumlar şeklinde ilerledi. Sempozyumun birinci gününün dördüncü oturumunda, “siborg teknolojisi ve uygulamalarının engelli hareketindeki bağımsız yaşam ideali perspektifinden incelenmesi” başlıklı bildirimi sundum. Bildiri özet metnine Sempozyum Bildiri Özet Kitapçığı’nın 9. ve 10. sayfaları arasından ulaşılabilmektedir.

Arkada projeksiyonda, sunumun kapak sayfası görünüyor. Fotoğraf karesine göre masada soldan sağa Arif Volkan Aydın, Toros Güneş Esgün ve ben yer alıyoruz. Fotoğrafa göre konuşmaya başladığım anlaşılıyor.

Paylaş: