| |

Engelsiz Kurgular temalı 4. Geleneksel Liseliler Arası Öykü Yarışması’nın seçici kurulunda yer aldım

Kapadokya Üniversitesi tarafından ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen “Engelsiz Kurgular” temalı 4. Geleneksel Liseliler Arası Öykü Yarışması’nın seçici kurulunda yer aldım.

Yarışma, “engel” kavramının geçmişten bugüne geçen zamanda nasıl değiştiğini ve genç bireylerin hayal gücünde nasıl şekillenmekte olduğunu görme imkânı sunmayı hedefledi. Toplumsal roller, ayrımcılıklar/taraftarlar, gruplaşmalar, bedensel ve zihinsel engeller, siborg insanlar/önyargılar ve yanılgılar, fiziksel güç-süzlük ve kahramanlıklar, yarışmanın alt temalarıydı. Benimle birlikte toplam üç Seçici Kurul Üyesi, ön elemelerin ardından değerlendirmeye tabî tutulan öyküleri okuyarak puanladık.

19 Haziran 2023 tarihinde yapılan YouTube canlı yayını ile yarışmanın kazananları açıklandı. 21 Eser yayınlanacak öykü kitabında yer alacak. Yarışmada dereceye girenler ise 10 Temmuz 2023 tarihinde yapılacak bir ödül töreni ile belli olacak. Engelsiz Kurgular temalı 4. Geleneksel Liseliler Arası Öykü Yarışması’nın seçici kurulunda yer alarak bu sürecin bir parçası olmaktan dolayı gururluyum.

Beni bu yarışmaya dahil eden Kapadokya Üniversitesi’ne en içten teşekkürlerimi iletmeyi bir borç bilirim.

Bu sayfada bulunan videoda yarışmanın kazananlarına ilişkin yapılan programı izleyebilirsiniz.

 

Paylaş: